NOVINKA

Medela Baby NEWBORN dudlík 0-2m

Náš nejmenší a nejlehčí design, speciálně navržený pro děti do dvou měsíců věku. Extra malá silikonová savička a ergonomický tvar.

Balení obsahuje 2 ks.

240 Kč
S DPH Termín a cena doručení * zde naleznete bližší informace ohledně doručení - OSOBNÍ ODBĚR JE DO ODVOLÁNÍ ZRUŠEN

Skladem

Medela Baby NEWBORN dudlík

V čem je tento produkt tak odlišný?

Ve společnosti Medela Baby chápeme, že každé dítě je jiné, a snažíme se poskytovat výrobky určené pro každou potřebu. Náš dudlík NEWBORN byl vyvinut ve spolupráci s odborníky speciálně pro děti do dvou měsíců věku. Je mimořádně lehký. Savička a štít dudlíku jsou extra malé, aby vyhovovaly potřebám vašeho dítěte v této rané fázi života.

Mezi vás dva se tak nestaví nic jiného - než láska.

FAQ - Často kladené otázky

Mohou být dudlíky používány od narození?
Ano, dudlíky lze používat od narození. Ve společnosti Medela Baby jsme náš dudlík NEWBORN navrhli speciálně pro novorozence. Pokud kojíte, studie ukázaly, že dudlík, který používaly zdravé kojené děti od svého narození nebo od zahájení laktace, neměl žádný významný vliv na frekvenci nebo délku výlučného a částečného kojení do čtyř měsíců věku dítěte.1

Dudlík však můžete nabídnout až ve chvíli, kdy jste vy i vaše dítě s kojením již spokojeni. Více informací naleznete v našem článku "Kdy a jak nabídnout dětem dudlíky?".
Pomáhají dudlíky při refluxu?
V současné době neexistují žádné důkazy z výzkumu, které by potvrzovaly, že používání dudlíku může pomoci dětem s refluxem2, i když se o dudlíku občas v článcích píše jako o možném pomocníkovi.
Mohou dudlíky způsobit plynatost nebo koliku?

Plynatost a kolika jsou dva různé jevy.

Pokud děti při sání dudlíku polykají hodně vzduchu, může vzduch v žaludku způsobovat nepříjemné pocity, které se označují jako plynatost. K tomu však nedochází často.

Příčina koliky je zatím neznámá, ale existují některé teorie, například nezralý trávicí systém, nesnášenlivost laktózy, alergie nebo změny v normálních bakteriích jejich trávicího systému.3 Polykání dalšího vzduchu během krmení může situaci ještě zhoršit. Během koliky je často obtížné děti uklidnit, pláčou intenzivně a dlouho, často se zaťatými pěstmi a pokrčenýma nohama.

Lékaři často diagnostikují kojeneckou koliku na základě "pravidla tří":3,4

 1. Pláč trvá déle než tři hodiny denně,
 2. více než tři dny v týdnu
 3. přetrvává tři týdny v kuse nebo déle.
Příznaky se obvykle začínají zlepšovat kolem 10-12 týdnů. Jedním z tipů, jak dítě uklidnit, je nabídnout mu dudlík.4 Pro mnoho dětí může být sání uklidňující a pomáhá jim zklidnit emoce.
Jak používat Medela Baby Steribox k čištění dudlíků?

Pokud je součástí Vašeho dudlíku sterilizační krabička, lze ji použít ke sterilizaci Medela Baby dudlíků v mikrovlnné troubě. Postupujte dle těchto pokynů:

Před použitím odstraňte z krabičky všechny nálepky a umyjte dudlík i krabičku teplou vodou. Poté postupujte takto:

 1. Naplňte vodu po rysku 10 ml pro 1 dudlík nebo 25 ml pro 2 dudlíky.
 2. Vložte dudlíky do krabičky.
 3. Zavřete krabičku a vložte do mikrovlnné trouby na 3 minuty. (max. 1000 W).
 4. Před otevřením sterilizační krabičky ji nechte vychladnout minimálně na 3 minuty.
 5. Z dudlíků vymáčkněte veškerou zbytkovou vodu.

UPOZORNĚNÍ: Při manipulaci a otevírání sterilizační krabičky dbejte zvýšené opatrnosti. Horká pára uvnitř krabičky může způsobit popáleniny. Před použitím vždy zkontrolujte teplotu dudlíků.

Hrozí, že dítě dudlík spolkne?
Ne. Tvar ochranných štítů dudlíků Medela Baby byl navržen v souladu s bezpečnostním předpisem EN 1400, který stanoví, jak velký by měl být štít dudlíku, aby se zabránilo spolknutí dudlíku dítětem. Pokud by se vašemu dítěti kdykoli dostal celý dudlík do úst, zachovejte klid a dudlík jemně vyjměte. Nebezpečí udušení nehrozí, protože vzduchové otvory ve štítu umožňují neustálé proudění vzduchu.
Jak by měl vypadat ideální dudlík?

Požadavky na dudlíky byly doporučeny logopedy. Následující prvky by měly být začleněny do designu dudlíků, aby pomohly podporovat přirozený pohyb ústních svalů.5,8

 1. Tenký krček savičky – minimalizuje prostor mezi horní a dolní čelistí
 2. Plochá savička – zabírá méně místa v ústech a umožňuje větší pohyb jazyka
 3. Pružná a elastická savička – umožňuje dodatečný pohyb jazyka
 4. Lehký – minimalizuje zatížení obličejových svalů
 5. Ergonomicky tvarovaný štít dudlíku – přizpůsobuje se tvaru obličeje a zabraňuje vzniku tlakových bodů
Co to jsou SensoPearls™?
Ve společnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb byl jemnější, intimnější a jistější. Dětská pokožka je citlivá a my se snažíme, aby všechny naše výrobky byly k pokožce šetrné. SensoPearls™ jsou hladké malé výstupky na vnitřní straně štítu všech našich dudlíků. Jsou umístěny na horní a spodní straně štítu dudlíku, aby kromě vzduchových otvorů snížily riziko zarudnutí a podráždění jemné pokožky vašeho děťátka.
Proč mají dudlíky Medela Baby ve štítu otvory?

Ve společnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb byl jemnější, intimnější a jistější. Dětská pokožka je citlivá a my se snažíme, aby všechny naše výrobky byly k pokožce vašeho děťátka co nejšetrnější. Tyto otvory spolu s našimi SensoPearls™ zlepšují proudění vzduchu a zbraňují podráždění pokožky, čímž zvyšují bezpečnost dítěte.

I v nepravděpodobném případě, že by se Vašemu děťátku stalo, že by se mu do úst dostal celý dudlík, otvory umožní proudění vzduchu. Je důležité tyto otvory neblokovat, například připevněním šňůrek nebo stuh, protože by mohly proudění vzduchu omezit.

Je tvar dudlíku důležitý?
Tvar a vlastnosti dudlíku jsou velmi důležité pro podporu vývoje ústní dutiny dítěte, pokud je dudlík používán účelně a zodpovědně. Logopedi doporučují, aby dudlíky měly symetrický tvar s tenkým krčkem a plochou savičkou, která zabírá v ústech méně místa a umožňuje větší pohyb jazyka.5,8
Jsou dudlíky Medela Baby ortodontické?

Všechny dudlíky Medela Baby jsou ortodontické, protože byly vyvinuty podle kritérií definovaných logopedy.5,8 Mají symetrickou savičku a tenký krček.

 1. Tenký krček savičky umožňuje kontakt rtů a minimalizuje prostor mezi horní a dolní čelistí dítěte.
 2. Plochý tvar savičky, který zabírá méně místa, a pružný silikon umožňují větší volnost pohybu jazyka.
Co je to symetrická savička?

Symetrická savička znamená, že savička má stejný tvar v horní i dolní části.

Dudlík se symetricky tvarovanou savičkou se snadno přijímá, protože podporuje přirozené fyziologické pohyby jazyka, úst a obličejových svalů a přirozený růst patra v tomto vývojovém období.

Záleží na velikosti savičky?

Ano. Naše dudlíky jsou navrženy tak, aby odpovídaly vývojovým fázím růstu vašeho dítěte. Vaše děťátko roste nejrychleji v prvních letech života. Délka a šířka dudlíků různých velikostí odpovídá průměrným růstovým rozměrům ústní dutiny v těchto vývojových obdobích: novorozenec <2 měsíce, 0-6 měsíců, 6-18 měsíců a 18+ měsíců.

Dudlík by měl plnit účel uklidnění vašeho dítěte. Když velikost dudlíku správně sedí v ústech, není příliš velká ani příliš malá, poskytuje to lepší podporu pro přirozené sací pohyby.

Co znamená ergonomický štít dudlíku?

Štíty Medela Baby byly vyvinuty ve spolupráci s ergonomem a navrženy tak, aby se přizpůsobily dětskému obličeji a zabránily vzniku tlakových bodů pod nosem nebo na bradě a tvářích. Náš design ve tvaru andělského křídla nebrání dětem v dýchání a usnadňuje cítit vůni matky, což může dítě uklidnit. Jejich nízká hmotnost minimalizuje dodatečnou zátěž orofaciálních svalů.

Vzduchové otvory a Sensopearls™ umožňují proudění vzduchu kolem obličeje, což pomáhá omezit případné zarudnutí nebo podráždění pokožky.

Jsou dudlíky Medela Baby vyrobeny bez BPA?

Dudlíky Medela Baby jsou vyrobeny bez BPA.

Bisfenol A (BPA) je chemická složka polykarbonátových (PC) plastů a používá se v obalech a nádobách, které přicházejí do styku s potravinami. Může se také používat ve výstelkách konzervovaných potravin a nápojů a v kovových víčkách sklenic. Za určitých okolností se může z materiálu vyluhovat.

K tomu může dojít, pokud se nádoba používá k ohřevu potravin v mikrovlnné troubě, k dlouhodobému udržování teploty potravin nebo pokud jsou na povrchu materiálu praskliny, škrábance nebo poškození.

Existují obavy z vlivu BPA na hormonální rovnováhu kojenců a malých dětí, proto jsou všechny dudlíky Medela Baby vyrobeny bez BPA.

Jsou dudlíky Medela Baby vyrobeny bez BPS a plastifikátorů (změkčovadel)?

Výrobky Medela Baby jsou vyrobeny bez BPS a plastifikátorů.

Bisfenol S (BPS) je podobný BPA. Používá se při výrobě plastových nádob a lze jej nalézt také ve výstelkách potravinových a nápojových konzerv a v různých papírových výrobcích. Zdá se, že má stejná zdravotní rizika jako BPA, přičemž panují obavy z jeho vlivu na hormonální rovnováhu kojenců a malých dětí, a proto jsou všechny dudlíky Medela Baby vyrobeny bez materiálů, které obsahují BPS a BPA.

Plastifikátory, známé také jako ftaláty, se používají v polyvinylchloridových (PVC) plastech pro zlepšení pružnosti a trvanlivosti materiálu. Tato chemická látka se může z výrobku také vyluhovat. Některé plastifikátory vyvolávají obavy z vlivu na hormony u dětí a dospělých. Proto v našich výrobcích používáme speciálně pouze PVC bez ftalátů.

Jsou dudlíky škodlivé pro zuby nebo mohou způsobit nesprávné postavení zubů?

Ne, omezené a zodpovědné používání dudlíku by nemělo způsobit problémy s nesprávným postavením zubů. Používání dudlíku by mělo být omezeno na méně než šest hodin denně.6 Vyberte si tvar dudlíku, který podporuje vývoj ústní dutiny, obvykle označovaný slovem "ortodontický".

Omezení počtu hodin denního používání dudlíku a včasné odstavení od dudlíku může pomoci zabránit nesprávnému postavení zubů.6,7 Odstavování dítěte od dudlíku může začít již v 6 měsících.9 Ústa a zuby každého dítěte se vyvíjejí jinak. O používání dudlíků u dětí starších 24 měsíců by měl rozhodnout každý rodič na základě konzultace s lékařem nebo zubním lékařem. Nejpozději by se mělo začít s odstavováním dudlíků do 36 měsíců7,9, jak doporučují dětští stomatologové.

Všechny dudlíky Medela Baby jsou ortodontické a jsou navrženy tak, aby pomáhaly podporovat přirozený pohyb ústních svalů. Jejich tvary jsou vybaveny:5,8

 1. Tenký krček savičky - minimalizuje prostor mezi horní a dolní čelistí
 2. Plochá savička - zabírá méně místa v ústech a umožňuje větší pohyb jazyka
 3. Pružná a elastická savička - umožňuje dodatečný pohyb jazyka
 4. Lehký - minimalizuje zatížení obličejových svalů
 5. Ergonomicky tvarovaný štít dudlíku - přizpůsobuje se tvaru obličeje a zabraňuje vzniku tlakových bodů
Jak často by se měly dudlíky čistit?
 1. Před prvním použitím vyvařte dudlík v horké vodě po dobu 5 minut. Před podáním dítěti jej nechte důkladně vychladnout a vymačkejte z něj zbytky vody, které mohou být ještě v dudlíku.
 2. Před každým použitím doporučujeme dudlík vyčistit omytím teplou vodou.
 3. Pro zajištění bezpečnosti a dobré hygieny dudlík sterilizujte, pokud je silně znečištěný nebo žijete v zemi, kde může být voda nebezpečná.
 4. Rodiče se často rozhodnou sterilizovat dudlík častěji v prvních 3 měsících života dítěte.
Jak často vyměňovat dudlíky?

Doporučujeme vyměňovat dudlíky, které jsou denně používány, každé 1-2 měsíce, aby byl zajištěn bezpečný a hygienický stav dudlíku a aby se zabránilo případné bakteriální kontaminaci.

Před každým použitím zatáhněte pevně za savičku a zkontrolujte, zda není natržená nebo děravá. Dudlík vždy vyměňte při prvních známkách opotřebení nebo poškození.

Dudlíky vyměňte ihned poté, co vaše děťátko prodělalo jakékoli infekční onemocnění (např. nachlazení, střevní chřipku).

Mohu dudlíky recyklovat?

Obaly Medela Baby jsou recyklovatelné, jak karton, tak plastový blistr a Steribox jsou vyrobeny z PP (polypropylen).

Náš měkký celosilikonový dudlík je celý vyroben ze silikonu, je recyklovatelný a lze jej odevzdat do recyklačních center.

Naše ostatní dudlíky (Newborn, Unisex a Day&Night) jsou vyrobeny ze 2 materiálů (PP a silikonová savička), které jsou ultrazvukem svařeny a nejsou oddělitelné, aby byla zajištěna bezpečnost vašeho dítěte. Protože nejsou odnímatelné, nejsou recyklovatelné.

Reference
 1. Jaafar SH et al. Effect of restricted pacifier use in breastfeeding term infants for increasing duration of breastfeeding. Cochrane Database Sys Rev. 2016
 2. Carroll AE et al. A systematic review of nonpharmacological and nonsurgical therapies for gastroesophageal reflux in infants. Arch Pediatr Adolesc Med. 2002;156:109-113.
 3. Johnson JD et al. Infantile colic: Recognition and treatment. Am Fam Physician. 2015; 92(7):577–582.
 4. Lam TML et al. Approach to infantile colic in primary care. Singapore Med J. 2019; 60(1):12–16.
 5. Furtenbach M et al. Myofunktionelle Therapie KOMPAKT I - Prävention: Ein Denk- und Arbeitsbuch. Vienna: Praesens; 2013. ( vol 2). 235 p.
 6. Proffit WR. On the aetiology of malocclusion. The Northcroft lecture, 1985 presented to the British Society for the Study of Orthodontics, Oxford, April 18, 1985. Br J Orthod. 1986; 13(1):1–11.
 7. AAPD. Guideline on periodicity of examination, preventive dental services, anticipatory guidance/counseling, and oral treatment for infants, children, and adolescents. Latest revision 2018. In: American Academy of Pediatric Dentistry, editor. The reference manual of pediatric dentistry. 2019-2020. Chicago IL: AAPD; 2020. p. 209–19/li>
 8. Furtenbach M. Prävention orofazialer Dysfunktionen im Spannungsfeld von Kieferorthopädie und Logopädie – Anregung zur vermehrten Zusammenarbeit. Inf Orthod Kieferorthop. 2014; 45(04):209– 219.
 9. Lubbe W, Ham-Baloyi W ten. When is the use of pacifiers justifiable in the baby-friendly hospital initiative context? A clinician's guide. BMC. Pregnancy. Childbirth. 2017; 17(1):130.
Podpora orofaciálního systému dítěte
ano
Opakované použití
ano
Materiál bez BPA
savička - silikon
tvrdá část - polypropylen (PP)
Balení obsahuje sterilizační krabičku
ano
Možnost připojit klip na dudlík
ano
Ochranný kryt na dudlík
ne
SensoPearls™
ano
Ortodontický
ano
Ergonomický
ano
K101042498

7610472871492

NOVINKA
Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidaný k porovnání.

Soubory Cookie

Soubory cookie používáme k tomu, aby jsme Vám poskytli co nejlepší zážitek ze sledování našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve Vašem zařízením.

Více informací